Plakat Joga Seria Eko #zerowaste

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: my yoga smile
  • Dostępność: Jest Jest  (5 szt.)
  • szt.
  • 90,00 zł

Plakat Eco #zerowaste dostępny jest w sześciu wersjach kolorystycznych. Druk wysokiej jakości na papierze o gramaturze 180g o wykończeniu matowym.

Plakaty Eco powstały, by inspirować. Zwracają uwagę na najważniejsze problemy ekologiczne naszych czasów.

Zerowaste to współczesna filozofia dająca nadzieję na odwrócenie obecnej tendencji produkowania przez ludzi gigantycznych mas śmieci oraz marnowania jedzenia. Żyjemy w świecie jednorazówek. Nawet wodę pitną sprzedaje się w jednorazowych, plastikowych butelkach. Absurdalnych przykładów jest mnóstwo: jednorazowe kubki na kawę i inne napoje, jednorazowe słomki do picia, warzywa i owoce, sprzedawane na jednorazowych, zafoliowanych styropianowych tackach. Kasza, ryż i makaron w foliowych opakowaniach. Wszystko niby dla naszej wygody. Tak naprawdę, większość rzeczy zapakowano w plastik dla ich łatwiejszego transportu, lepszego wyglądu i lepszej sprzedaży.

W skrócie zerowasteto 3R: reduce – ograniczanie, reuse – ponowne używanie, recycle – recykling.

Świat zerowaste to świat wielorazowych opakowań, świat w którym produkujemy i zużywamy mniej. To świat, w którym odpady organiczne są kompostowane, a wyprodukowane rzeczy posiadają maksymalnie długi cykl życia. Są jak najlepiej wykorzystane. Zgodnie z duchem zerowaste, zepsute buty lub pralkę należy naprawić, zamiast wyrzucać i kupować nowe. Rzeczy niepotrzebne, należy przekazywać potrzebującym. Zawsze znajdzie się ktoś, kto potrzebuje. Kupować mniej i świadomie.

Celem zerowaste jest, aby żadne śmieci nie trafiały na wysypiska ani do spalarni. Tak więc zużyte buty, komputer czy pralka – wszystko powinno trafić do recyklingu, aby maksymalna ilość surowców została odzyskana.

100% zerowastowy świat jest niemożliwy. Jednak zmiana sposobu organizacji produkcji oraz przyzwyczajeń konsumentów na zerowastowy może diametralnie poprawić stan naszej planety.

Jeżeli czujesz ducha #zerowaste, nasz plakat wniesie nową energię do Twojego domu.